1 Aralık 2012 Cumartesi

Ali Ünal / Alaca Dünya ve Yalnızlığım
Herkese merhaba :)

Kitabın ismini tekrar tekrar okuyorum ve ne kadar güzel olduğunu düşünüyorum. Herkesi Alaca Dünyaya davet ediyorum. Tüyap Kitap Fuarında yazarla tanışıp imzasını alarak daha da mutlu oldum.

Şu hayat sevgisiz olursa n'olur düşündünüz mü? Bence düşünün arada bir dünya meselesini kenara bırakıp tek başına ne kadar dimdik olabilirsin, duvarlar örme kendine en yakınlarnıza sevgisinizi esirgemeyin hayatın çok kısa olması başımıza neler geleceğimizi hiç bilmiyoruz.

Alaca Dünya ve Yalnızlığım yüreğinize dokunuyor. Sevginin büyüklüğü ne kadar önemli olduğunu, herkesin bilmediği bir dünya da anlatıyor, kimi zaman boğazınız düğümlenirken kimi zamanda tebessüm etttiriyor. Alaca Dünyanızı keşfetmek istiyorsanız kitabı mutlaka okumalısınız.


ARKA KAPAK

Gerçek hayat ile gerçek üstü bir hayatın zaman zaman kesiştiği, içinde yaşanılan dünya ile öte dünyalara özlemin ortaya çıkardığı bir roman Alaca Dünya ve Yalnızlığım... Tüm romanlar gibi hayal, tüm hayaller gibi gerçek...

Çocukluğumun en özgün, en tatlı tebessümler yayıcı, en çapkın, en sevinçli ve en üzgün anları bir araya gelse ancak bu kadar uzun olurdu. Zor geçen ama hiç yaşamadığım çocukluğum, bir gün kapısını çaldı yalnızlığımın. Uzun soluklu bir hezeyan fotoğrafı gibi asılı kaldı kalbimdeki koca duvarda. Bu duvarda Antakya'da yaşayan bir avuç insanın, Alaca Dünya ile kurduğu iletişimin en can alıcı anları da resmedildi. Her fırça darbesi, bu resmin karakterini ortaya koyuyor. Yaşamın sert gerçekleri ile Alaca Dünya'nın hayalleri içiçe geçiyor.

Mahiyar'a duyduğum çocuksu aşk, mektup arkadaşım Jeanne'in tatmin edemediğim fırtınalarla dolu iç yüzü, Hristo Amca'nın sevgi dolu sarraf yüreği, Şayeste Hanım'ın kendisine bahşadilen gençlik hülyalarıyla dolu Rıfat Bey aşkı, her gerçirdikleri günü keseden yiyen sıradan yaşlılar: Mualla Nine ve Nihat Dede, Menekşe ve yaralı geçmişi... Antakya'da çekilen her karesinde şiş kebap mutluluğunu, humus lezzetini, biber salçası hüznünü ve semavi aşkın 3 ayrı lisanını göreceksiniz.

2 yorum:

  1. Esra onurlandırdın beni, sağol...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ne demek... Kitabınızla sizinle tanıştığım için asıl ben onurlandım.

      Sil